Dřevěné podlahy | Podlahy Sikora s.r.o.
podlahysikora@seznam.cz+420 608 956 710
Mostárenská 68/47Ostrava - Vítkoviceotevírací dobapo-pá 7:00-15:30

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy jsou investicí, která se vám z dlouhodobého hlediska určitě vyplatí. Díky přirozenému vzhledu, který podlahy ze dřeva bezpochyby mají, se budete doma cítit příjemně a útulně. Dřevo jako materiál má bezpočet tvarových variací a barevně laděných tónů, takže si můžete být jisti, že Vaše dřevěná podlaha bude jedinečná. Ponořte se do světa barevných tónů a vyberte si takovou podlahu, která se nejlépe hodí do Vašeho domu. Dřevo je natolik přirozený materiál, že si můžete být jisti, že se bude Vaše dřevěná podlaha hodit takřka do každého prostoru.

TŘÍVRSTVÉ PODLAHY

3-vrstvé dřevěné podlahy jsou složeny ze tří vrstev dřeva lepených k sobě příčně. Základem je nosná deska, na níž je zespod umístěna protitažná vrstva a horní část je vrstva nášlapná. 3-vrstvé dřevěné podlahy jsou díky menší náchylnosti na kolísání teploty a vlhkosti v místnosti stabilnější než masivní podlahy. Výhoda oproti laminátovým a vinylovým podlahám je její životnost, jelikož dřevěné podlahy můžete přebroušením a novým olejováním či lakováním zrenovovat. V současnosti jsou oblíbené převážně 3-vrstvé dubové podlahy.

DVOUVRSTVÉ PODLAHY

2-vrstvé podlahy jsou díky své tloušťce, která je obvykle menší, než u 3-vrstvých podlah a díky nízkému tepelnému odporu nejlepší volbou na podlahové vytápění. Také se musí celoplošně lepit a prostup tepla je pak daleko lepší. Nášlapná vrstva vybrané dřeviny (většinou DUB), je umístěna na protitažné vrstvě, nebo překližce, která zaručuje stabilitu.

MASIVNÍ PODLAHY

Podlahy z masivního dřeva jsou jako podlahová krytiny používané nejdelší dobu. Díky tomu, že ji můžete renovovat opakovatelně, mají téměř neomezenou životnost.

Výrobci: Kährs, Esco, Floor Forever, Princ Parket

Ukázka realizací